Mire van szükség az utazáshoz?
Először is érvényes útlevélre természetesen ebből is a bordó színű chipes változatra. Magyar állampolgárok már vízum nélkül is utazhatnak az Egyesült Államokba, ha 90 napnál rövidebb ideig maradnak, nem akarnak dolgozni, vagy tanulni, és rendelkeznek visszaútra szóló repülőjeggyel. Ezen kívül szűkség van egy ESTA engedélyre. Hogy mi is ez? Arról van szó hogy az USA kormánya tudni akarja hogy nem e jelentesz biztonsági kockázatot, ezért utazás előtt be kell nyújtanod egy kérvényt a Homeland Security-nek. Ezt elektronikus formában kell megtenni az interneten keresztül.
Egy kérdőívet kell kitölteni, ahol minden adatot meg kell adni. Útlevél adatai, elérhetőségek, repülőjegy foglalás, hol fogunk megszállni, mit fogunk csinálni az országban, stb. Ki kell jelenteni hogy nem vagyunk terroristák, nincsenek fertőző betegségeink, nem vagyunk büntetett előéletűek és hasonló kedves kérdések... Sajnos ezért még fizetni is kell ha jóváhagyják a kérelmet összesen 14 dollárba kerül a beszerzése, amit két évre adnak meg, vagy addig amíg le nem jár az útlevél. Első körben le kell mondanunk a jogainkról, mivel a végső döntést hogy beléphetünk e az országba, azt a repülőtéren, a bevándorlási hivatal tisztje fogja eldönteni, akinek joga van mindenféle indoklás nélkül (még akkor is ha minden papírod rendben van) visszafordítatni. Mivel a jogainkról lemondtunk, ekkor nem reklamálhatunk, és buktuk a repjegyért kifizetett pénzt.
Egy kis bevezető New Yorkról:
New York az Egyesült Államok legnépesebb városa. Területe 800 m2, lakossága 8,3 millió fő. A vele azonos nevű államban fekszik, ezért is hívják New York City-nek a megkülönböztetés végett.
Öt nagy városrészből áll:
MANHATTAN:
A központi városrész. Egy teljesen elkülült szigeteten található, amit több híd köt össze a többi kerülettel. Kb 1,6 millióan élnek itt, aminek köszönhetően messze az ország legsűrűbben lakott területe. A sziget legnagyobb hosszúsága 21 km, legnagyobb szélessége 3,7 km. Közepén a 1 km-szer 4 km területeű Central Park-al. (Szerintem Lenti kétszer beleférne. :) Itt van minden ami számít: A felhőkarcolók, az üzleti negyed a Wall Street-el, a Times Square, a Broadway, Harlem, a leghíresebb múzeumok, és milliárd látnivaló. A legtöbb túrista szinte csak Manhattanben mozog. Manhattan további kerületekre osztható:
BROOKLYN:
A város legnépesebb kerülete: 2,5 millióan élnek itt. 1898-ig önálló város volt. Nagyon sokféle népcsoport él itt. Nevezetességei közé tartozik a híres Brooklyn híd ami Manhattan-el köti össze. Jórészt lakónegyedek találhatók itt. Ezért is szokták "Bedroom of NYC"-nak (New York hálószobája) vagy "Borough Of Homes, And Churches" (Otthonok és házak kerülete). Híres még déli partszakaszairól: Coney Island, és Brighton Beach-ről.
QUEENS:
Területét tekintve a legnagyobb kerület, 2,3 milliós lakosságával. Itt a legtöbb a bevándorló, hangulata inkább külvárosias. Két repületér is található itt a La Guardia, és a legnagyobb a Kennedy. Itt született és élt Lous Armstrong, és Ella Fitzgerald.
THE BRONX:
A legészakibb kerület, nagyobb része szárazföldön fekszik. Lakossága 1.4 millió. Szintén sokféle náció megtalálható itt, egyesek szerint a legveszélyesebb környék. Egykor több banda uralta a területet. Itt található a Yankee stadion is, túristalátványossága még az állatkertje!
STATEN ISLAND: